26. 3. 2026 podvečer sa v našej škole diali zázraky...vyrábali sme čarodejnícke elixíry chutí od výmyslu sveta, ktorých čarovná chuť sa, samozrejme, hneď aj skúšala. Pripravovali sme Wonkovu čokoládu podľa jeho utajovanej receptúry. U morskej čarodejnice sme lovili Arieline kamarátky – rybičky, aby sme odpovedali na otázky, a tak odhaľovali jej tajomstvá. Skúmali a zisťovali sme tajné chute rôznych ingrediencií. Aby sme pomohli dvom chlapcom – začarovaným myškám, hrali sme divadielko o ich dobrodružstve. Museli sme rozlúštiť tajomstvo – indíciu, aby sme sa dostali k pokladu.
Čo sa to vlastne dialo?
Žiaci 5. a 6. ročníka sa zúčastnili akcie Noc s Andersenom, ktorú pre nich pripravili p. učiteľky Tuková a Macová, p. soc. pedagogička Kubalová, spolu s p. asistentkami Hofbauerovou, Hornišovou, Atalovičovou, Kusendovou a Kúkolovou. Náplň akcie korešponduje s učivom literatúry v daných ročníkoch. Okrem čarovných stanovíšť bolo pre deti nachystané spoločné sledovanie rozprávky Malá morská víla v duchu „ doma v obývačke“, ba i výroba záložiek do kníh s motívom morskej víly. Čakalo ich aj prekvapenie - odmena po úspešnom dobrodružnom putovaní – pizza a minerálka.
Deti odchádzali nadšené a plné zážitkov. Akcia sa vydarila a náš pilotný ročník určite nebude posledný.
Mgr. Tuková