V 1.B triede bolo celý májový týždeň veselo, tvorivo a poriadne bzučivo! Prváci si pripomenuli Medzinárodný deň včiel netradične – učili sa bez učebníc a zošitov, zato s oveľa väčším nadšením, objavovaním a zážitkami.
Počas integrovaného tematického vyučovania objavovali tajomný svet usilovných včielok.
Deti sa dozvedeli, prečo sú včely pre prírodu také dôležité, ako vzniká med, čo všetko musí malá včielka počas dňa zvládnuť, kto žije v úli. Spoločne sme čítali, počítali, tvorili. Zahrali si rôzne poznávacie hry.
Počas integrovaného tematického vyučovania pracovali s textom o včielke od Ľudmily Podjavorinskej a hravými aktivitami sa naučili dvojhlásky aj slová s hláskou ä. Emka nám predstavila krásny herbár, ktorý prvákov inšpiroval k vytvoreniu vlastného spoločného herbára z liečivých rastlín. Najskôr sme si pozreli rozprávku o krtkovi a liečivých bylinkách. Potom sme sa v rámci predmetu človek a príroda vybrali na vychádzku. Nazbierali sme zopár byliniek a rozprávali sme sa o ich význame pre človeka i prírodu. Mali sme šťastie vidieť a pozorovať včielku pri zbere nektára priamo na kvietku.
Maťko priniesol včelársku medailu svojho dedka a včelársky klobúk, a tak sme okrem módnej prehliadky v rámci výtvarnej výchovy vyskúšali s medailou aj novú techniku - frotáž. O všetkých nových poznatkoch si deti vytvorili vlastnú knihu – lapbook. Prváci počas celého týždňa ukázali, že sa z nich stali ozajstní školáci. Svoju pani učiteľku presvedčili o tom, aký veľký pokrok tento rok urobili – naučili sa veľa nových vecí, okrem čítania, písania a počítania sa naučili aj spolupracovať v tímoch, skúmať, tvoriť, objavovať a navzájom si pomáhať a rešpektovať sa. Veríme, že ich radosť z učenia, zvedavosť a nadšenie vydržia čo najdlhšie.