Dňa 23.6. 2026 sme boli na spoločnom výlete v Hrušovom, na ktorom sa zúčastnili deti spolu aj s niektorými svojimi rodičmi. Celý deň sa niesol v príjemnej a priateľskej atmosfére. Spoločne sme si pripravili ohnisko a opekali rôzne dobroty. Deti si pochutnali na opekaných špekáčikoch a nechýbala ani dobrá nálada. Po občerstvení sa hrali v okolitej prírode, v ktorej spoznávali rôzne druhy stromov a rozprávali sa o lese a jeho obyvateľoch. Deti mali možnosť pozorovať krásy prírody zblízka a dozvedieť sa veľa nových zaujímavostí. Veľkú radosť im priniesli aj naháňačky v lese. Spoločne strávený čas bol plný smiechu, radosti a veselých zážitkov.
Neskôr sme sa presunuli ku mne domov, kde bolo pre deti pripravené sladké pohostenie. Na stole nechýbali chutné domáce koláče, ktoré všetkým veľmi chutili. Deti sa spolu hrali, rozprávali a užívali si posledné spoločné chvíle pred prázdninami. Rodičia mali priestor na vzájomné rozhovory a príjemné posedenie. Celý výlet prispel k upevneniu priateľských vzťahov medzi deťmi, rodičmi i učiteľom. Ďakujem pánovi učiteľovi Tomášovi Kuželíkovi za pomoc pri dozore detí, všetkým rodičom za účasť, pomoc a príjemnú spoločnosť. Verím, že na tento krásny deň budeme ešte dlho spomínať.
Mgr. Peter Jarábek